Bebeklerde Gaz Masajı, Egzersizler ve PIRTLAR :)

[postlink] http://www.bebektube.com/2013/02/bebeklerde-gaz-masaj-egzersizler-ve.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=Za-uLlUfCMEendofvid
[starttext]
Bebeğiniz hazım zorluğu mu çekiyor? Bebeğinizin gaz sıkıntısı içinden çıkamayacağınız bir çaresizliğe mi dönüştü? İşte bebeklere yapılacak gaz masajı ve egzersizler. Size aşağıda vereceğimiz masajı bebeğinize gaz sıkıntısı ve kaka yapma zorluğu yaşadığı süreçte yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Bebeğiniz de gaz sıkışması sonucu oluşan spazm sırasında karın duvarı da sert ve gergindir, hemen masaj yapmak üzere manevralara başlarsanız bebeğiniz canı yandığı için daha fazla ağlayacaktır. Masaja başlamadan önce bebeği kucağınıza yatırın bacaklarınızda onu hafifçe sallayın, diğer yandan avuçlarınızı birbirine hızlıca sürterek, avuç içlerinizin iyice ısınmasını sağlayın ve ısınan avuçlarınızı bebeğinizin karnına kapatın. Sıcak uygulama bebeğinizin karnındaki spazmı rahatlatır, bazen yalnızca bu şekilde bile bebeğin rahatladığını görebilirsiniz. Ardından sakinleşen bebeğinizle bir süre konuşun ve ona masaj yapmak için iznini isteyin, sonra her manevrayı altı kez tekrarlayın, manevraların arasında 10’a kadar sayarak dizlerini karnına itme egzersizini uygulayın, pırtların ve kakanın nasıl rahatça çıktığını görerek siz de, bebeğiniz  de iyi hissedeceksiniz. Masajı yaparken uygulayacağınız basınç da çok önemli, siz  masajı uygularken yaptığınız basınca bebek karın duvarını elinize doğru iterek cevap veriyor ise doğru basıncı uyguluyorsunuz demektir. Bu basıncı veremediğinizde ise masajın pek yararını göremezsiniz.

ADIM ADIM GAZ MASAJI
1. Manevra: İnce bağırsağı uyarır. Ellerinizin sıcak olması gerekli ve bebeğin teninin de rahat kayabilmesi için yağ kullanmalısınız. Ellerinizi sıra ile  göğüs kafesinin altından, kasıklara doğru, sanki karnı boşaltıyormuş gibi çekiyorsunuz. Bu manevranın adı “su değirmeni”.

Her manevrayı uyguladıktan sonra, içimizden 10’a kadar sayarak yukarıda görüldüğü şekilde 10 saniye bebeğimizin dizlerini karnına doğru itiyoruz.

2. Manevra: Kalın bağırsağın üzerine uygulanır. Kalın bağırsağın hareketleri saat yönüne doğrudur, bebeğinizin karnında bir saat olduğunu hayal edin ve sol elinizi saatin altı noktasına koyun. Saat yönüne doğru sol elinizle ilerleyin, böyle devam ettiğinizde karnında saat yönünde daireler çizeceksiniz, sağ eliniz ise saatin on noktasından, saatin beş noktasına doğru yarım daireler yapsın. Bu manevranın adı “güneş, ay”. 6 kez tekrarlayıp, 10 saniye bebeğinizin dizlerini karnına doğru itme egzersizini uygulayın.

3. Manevra: Son manevra. Bu manevrada, baş parmaklarınızı bebeğinizin tam karın deliğinin üzerine koyun ve parmaklarınızı karnın yanlarına doğru çekin, sanki açılmış bir kitabın sayfalarını düzeltiyor gibi; bu manevranın adı da zaten ”kitap sayfasını düzeltme” manevrası. 6 kez tekrar ve 10 saniye bebeğinize diz itme egzersizi yapın. Karnı yumuşacık olacak, bebeğiniz gazlarını, kakasını rahatça yapacaktır.[endtext]

Videoyu Paylaş :

Yorum Gönder

Bebektube.com, internet dünyasında görebileceğiniz en güzel bebek videoları ve bebekler için müzik, bebekler için oyun ve bebekler için eğitici içerikleri barındırır. Bebek Videoları sitesi Bebektube.com, barındırdığı videoları genellikle youtube.com sitesinden seçer.

bebektube.com sitesinde yayınlanan herhangi bir video ile ilgili hak talebinin tarafı değildir. Bebektube sitesinde yer alan videolarla ilgili youtube sitesine başvurulabileceği gibi bize whois bilgilerimizden ulaşarak, konulara yorum yazarak da ulaşabilirsiniz.
 
Support : BeyazTube | Can Bebek | Johny Template | Domain Ajansı
Copyright © 2012. BebekTube.com | En Güzel Bebek Videoları Sitesi - Bazı hakları saklıdır
Template Created by Creating Website